Gilbert wint en wordt leider in de Vuelta

ma 30/08/2010 - 17:45 Philippe Gilbert heeft de derde rit in de Vuelta op zijn naam geschreven. Op de slotklim in Malaga hield de Belg van Omega Pharma-Lotto Joaquim Rodriguez van de Katjoesja-ploeg af. Gilbert is meteen ook de nieuwe leider.

Op de Puerto de Leon, een col van eerste categorie op veertig kilometer van de streep, deed Serafin Martinez een kopgroep van zeven uiteenvallen. Niki Terpstra, Biel Kadri, Mikaël Cherel, Egoi Martinez, Javier Ramirez en onze landgenoot konden het tempo van de Spanjaard niet volgen.

Belga

De Lotto-ploeg had echter goed gerekend, want op een kilometer kwam alles weer samen. De moedige Serafin Martinez mocht een eerste overwinning bij de profs meteen op zijn buik schrijven.

Op het geaccidenteerde parcours in Malaga gidste Greg Van Avermaet zijn kopman. Gilbert reed attent voorin en plaatste op 600 meter van de streep zijn demarrage. Rodriguez klampte aan, maar kwam te kort.

Gilbert: "Heb veel hulp van de ploeg gekregen"

Philippe Gilbert voerde een knap nummertje op. Onze landgenoot scherpt zijn vormpeil aan in Spanje, maar kan meteen een overwinning bijschrijven op zijn palmares.

Belga

"Op de Puerto de Leon (een col van eerste categorie op 40 km van de finish) had ik problemen. Ik liet de groep gaan en reed naar boven op mijn eigen tempo", bekende Gilbert. "In de afdaling ben ik teruggekeerd, daarbij kreeg ik veel hulp van mijn ploeg."

"Bakelants en Van Avermaert leidden me in de finale. Ik ben weggesprongen op 600 meter van de finish, misschien iets te vroeg. Toen ik Rodriguez zag komen, heb ik nog eens doorgeduwd en zo won ik."

Van Avermaet: "Slotklim vanmorgen verkend"

Greg Van Avermaet getroostte zich de moeite om na de zware rit de commentatorsbox van de VRT op te zoeken. "Door de warmte was het een lastige dag", pufte de ploegmaat van winnaar Gilbert.

"Op die col van eerste categorie was het even aanklampen, want Gilbert moest lossen. Maar Bakelants leverde uitstekend werk en ik heb geprobeerd om Philippe zo goed mogelijk af te zetten in de finale. We hadden de slotklim vanochtend nog verkend, dat heeft zijn vruchten afgeworpen."

"Zelf voel ik me zeer goed, mijn vorm was dit jaar nog niet zo goed. Hopelijk kan ik hier nog iets rapen", zei de winnaar van de puntentrui in de Vuelta van 2008.

Uitslag rit 3

1. Philippe Gilbert 157 km in 4u06'12"
2. Joaquim Rodriguez (Spa) op 3"
3. Igor Anton (Spa) 13"
4. Vincenzo Nibali (Ita) 15"
5. Grega Bole (Svn) z.t.
6. Nicolas Roche (Ier)
7. Denis Mensjov (Rus) 18"
8. Ezequiel Mosquera (Spa) 19"
9. David Arroyo (Spa) z.t.
10. Arthur Vichot (Fra)
11. Filippo Pozzato (Ita)
12. Xavier Tondo (Spa)
13. Fränk Schleck (Lux)
14. Ruben Plaza (Spa)
15. Marzio Bruseghin (Ita)
24. Greg Van Avermaet 28"
34. Jan Bakelants 30"
44. Roy Sentjens 44"
87. Jurgen Van Goolen 11'00"
90. Romain Zingle z.t.
94. Jelle Vanendert
130. Olivier Kaisen 19'05"
133. Leif Hoste 19'13"
135. Nikolas Maes 19'15"
136. Nico Sijmens 19'17"
141. Wouter Weylandt 25'03"
143. Gianni Meersman
163. Nick Nuyens
187. Frederik Willems
190. Kevin De Weert




Sporza vandaag

meer