AZ verspeelt zijn leidersplaats bij Roda JC

za 28/01/2012 - 23:56 AZ is zijn leidersplaats kwijt na een pijnlijke 2-0-nederlaag tegen Roda JC. PSV is de nieuwe koploper, nadat het vrijdag al had gewonnen van Vitesse.

AZ was vooral niet bij de les in de eerste helft. Vooraan kon het de bal niet bijhouden en achterin verdedigde het niet secuur. Een fel Roda profiteerde optimaal en mocht na goals van Malki en Junker met een 2-0-bonus gaan rusten.

AP

Net na de rust ontsnapte AZ aan de 3-0 toen de kopbal van De Beule op de lat strandde. AZ, met Martens de hele match op het veld, drong nog aan de slotfase, maar het was te laat voor AZ.

"Roda was klaar voor ons, maar wij waren niet klaar voor Roda", zei AZ-trainer Verbeek. "Daar ben ik de eindverantwoordelijke voor, dus deze nederlaag is mijn schuld. We werden op alle fronten afgetroefd. We moeten Roda feliciteren en snel doorgaan naar de volgende wedstrijd."

Nederland | speeldag 19

PSV 3-1 Vitesse
sc Heerenveen 2-0 FC Utrecht
NAC Breda 1-1 De Graafschap
Heracles Almelo 3-0 Excelsior
Roda JC Kerkrade 2-0 AZ
Feyenoord 4-2 Ajax
RKC Waalwijk 4-0 VVV-Venlo
FC Twente 4-1 FC Groningen
NEC 2-0 ADO Den Haag




Nederland

  Ploeg M P
1 PSV 22 45
2 AZ 22 45
3 sc Heerenveen 22 43
4 FC Twente 21 42
5 Feyenoord 22 41
6 Ajax 22 40
7 Vitesse 22 32

volledig klassement »