Van Himst: "We verliezen tijd zonder Lukaku"

Belga

do 12/11/2009 - 11:49 Voor Paul Van Himst, de beste Belgische voetballer aller tijden en ex-coach van de Rode Duivels, is er geen tijd te verliezen. "We hebben al genoeg tijd verloren, we bereiden al jaren de toekomst voor." Van Himst breekt ook een lans voor Stijn Stijnen, die stopte als international.

Zaterdag spelen de Rode Duivels een oefeninterland tegen Hongarije. Het resultaat is in een oefeninterland vaak van ondergeschikt belang, maar dat is volgens Paul Van Himst nu niet het geval. "De twee oefeninterlands zijn nuttig, op voorwaarde dat we ze winnen. De Duivels hebben drie of vier zeges na elkaar nodig om de knop om te draaien. Om weer vertrouwen te hebben", zegt Van Himst in Le Soir. "We hebben de voorbije jaren genoeg tijd verloren."
 

Belga

"Het is nu al jaren dat we de toekomst voorbereiden. Ons land heeft geen tijd meer om te wachten. Daarom is het jammer dat Romelu Lukaku (foto) niet geselecteerd is. Want zo verliezen we weer tijd."

Dick Advcoaat debuteerde met een zege tegen Turkije, maar vier dagen later volgde de ontgoocheling in Estland. "We hadden daar toch minstens een punt moeten pakken", vindt Van Himst.

"Misschien dachten de Duivels in Tallinn dat ze al alles voor elkaar hadden na de zege tegen Turkije? Maar we hebben de Turken nooit overklast, hé."

"Ik denk dat Advocaat rap zal beseffen hoe moeilijk het is om een competitieve ploeg op te stellen. Als hij elke keer die spelers verwijdert die hem hebben ontgoocheld, zal hij snel te weinig spelers hebben, denk ik."  

"Ik zou hetzelfde gedaan hebben als Stijnen"

Belga

Van Himst komt tot slot terug op de zaak-Stijnen. "De nieuwe bondscoach heeft het Stijn Stijnen niet makkelijk gemaakt. Hij werd snel in twijfel getrokken. Dat verdiende Stijnen niet."

Stijnen besliste om te stoppen bij de Duivels. "Ik zou hetzelfde gedaan hebben", zegt Van Himst. "Advocaat had hem moeten oproepen met de andere doelmannen en daarna een beslissing nemen."

"Na Preud'homme hebben we trouwens geen wereldkeepers meer gehad. De reeks is daar gestopt. Dat hebben de Duivels nodig, net als een superspits. Maar daar denk ik dat Lukaku ons zal redden." 



  • E-mail
  • Afdrukken
  • Permalink
  • Share/Save/Bookmark