Invaller Kouemaha redt bleek Club Brugge

za 28/11/2009 - 21:54 Club Brugge heeft na twee nederlagen, met veel moeite, weer aangeknoopt met de overwinning. Charleroi verloor met 1-0, door een laat doelpunt van Dorge Kouemaha.

Charleroi Club Brugge

Logo Club Brugge Club Brugge
1
Logo Charleroi Charleroi
0
einde

Jupiler Pro League - speeldag 16 | 28/11/2009 20:00 | scheidsrechter: Jérôme Efong Nzolo | Jan Breydelstadion | toeschouwers: 24752

Charleroi was niet naar Brugge afgezakt om zich in te graven. De Henegouwers namen van meet af aan het middenveld in handen en dwongen een resem kansen af. Na 25 minuten moesten ze wel met zijn tienen voort omdat Cordaro, net als in de heenmatch, rood kreeg na een slaande beweging. Een matig Club kreeg slechts één kans. Akpala schoot die met zijn wreef naast.

Belga

In de tweede helft voerde Club Brugge de druk beetje bij beetje op. De ingevallen Dirar en Kouemaha lieten meer zien dan de geslachtofferden Simaeys en Akpala.

Het was pas toen de derde invaller, Dahmane, zijn opwachting maakte dat Club afstand kon nemen. Dahmane kopte op Chabbert, Kouemaha trof in de herneming raak. Verdiende voorsprong, dat wel, maar mooi was het allemaal niet.

Charleroi kwam nog één keer opzetten: Habibou liet Hoefkens achter, maar zijn poging ging over het doel van de verslagen Stijnen. In de stand blijft Club tweede op vijf punten van Anderlecht.

Koster: "Zwarte december? Zover komt het niet"

Belga

Club Brugge boekte een uiterst moeizame zege tegen Charleroi. In de eerste helft waren de Henegouwers zelfs de beste ploeg, zag ook Club-trainer Adrie Koster.

"Onze eerste helft was ondermaats, dat klopt. De omzettingen die we maakten in de tweede helft vormden de basis voor onze winst. En dat is uiteindelijk het belangrijkste", zei Koster.

"Een aantal spelers verkeert in een mindere periode, vandaar ook de vele foute passes. Dirar viel goed in en ook Dorge (Kouemaha, red.) voor Akpala pakte goed uit. Kouemaha is beter in het bijhouden van de bal, Akpala heeft dan weer andere kwaliteiten. Of ik niet vrees voor een zwarte december? Zover zal het nu niet komen."

Hoefkens: "Bloed, zweet en tranen"

Belga

Carl Hoefkens werd de voorbije weken bij Club Brugge node gemist. Zonder de Antwerpenaar liep het fout tegen Standard en Germinal Beerschot.

"Charleroi verdient een pluim voor de manier waarop het hier kwam spelen. We hadden het heel moeilijk tegen hen. Een goeie tweede helft en veel bloed, zweet en tranen leverden ons genoeg kansen op om de drie punten te pakken", zei Hoefkens.

"We raakten niet in paniek, we toonden mentaliteit en schakelden over op powerplay. Zo kunnen we het ook. Die rode kaart voor Cordaro? Hij maakte een slaande beweging, ik heb alvast niet gevraagd om een kaart."

Doelpunten

doelpunten

79' Kouemaha 1 - 0    

Verloop

Gebeurtenissen

  1. 7' 7' Gele kaart Ibrahima Diallo
  2. 14' 14' Gele kaart Hervé Kage
  3. 21' 21' Gele kaart Jeroen Simaeys
  4. 25' 25' Rode kaart Alessandro Cordaro
  5. rust rust Vervanging (uit) Joseph Akpala
  6. rust rust Vervanging (in) Dorge Kouemaha
  7. rust rust Vervanging (uit) Jeroen Simaeys
  8. rust rust Vervanging (in) Nabil Dirar
  9. 56' 56' Vervanging (uit) Ilonbe Mboyo
  10. 56' 56' Vervanging (in) Orlando
  11. 56' 56' Vervanging (uit) Cyril Théréau
  12. 56' 56' Vervanging (in) Mahamadou Habibou
  13. 65' 65' Vervanging (uit) Abdelmajid Oulmers
  14. 65' 65' Vervanging (in) Samuel Fabris
  15. 77' 77' Vervanging (uit) Vadis Odjidja Ofoe
  16. 77' 77' Vervanging (in) Mohamed Dahmane
  17. 79' 79' Doelpunt Dorge Kouemaha 1-0

1e h

  1. 7' 7' Gele kaart Ibrahima Diallo
  2. 14' 14' Gele kaart Hervé Kage
  3. 21' 21' Gele kaart Jeroen Simaeys
  4. 25' 25' Rode kaart Alessandro Cordaro

2e h

  1. 56' 56' Vervanging (uit) Ilonbe Mboyo
  2. 56' 56' Vervanging (uit) Cyril Théréau
  3. 56' 56' Vervanging (in) Orlando
  4. 56' 56' Vervanging (in) Mahamadou Habibou
  5. 65' 65' Vervanging (uit) Abdelmajid Oulmers
  6. 65' 65' Vervanging (in) Samuel Fabris
  7. 77' 77' Vervanging (uit) Vadis Odjidja Ofoe
  8. 77' 77' Vervanging (in) Mohamed Dahmane
  9. 79' 79' Doelpunt Dorge Kouemaha 1-0

Opstellingen

Fase per fase

  1. 90+4' Einde. Club Brugge doet wat het in eigen huis hoorde te doen tegen Charleroi: 1-0 werd het. Kouemaha rondde voorbereidend werk van Dahmane goed af. Twee invallers die de zaken omdraaiden, want voor rust liep het voor geen meter bij de Bruggelingen. Charleroi was baas en dwong een resem kansjes af. Club kon enkel dreigen via Akpala, na een verdedigende fout dan nog. Na rust, met Dirar en Kouemaha voor Simaeys en Akpala, liep het beter. Toch was het nog lang wachten voor de Bruggelingen die pas na de wissel van Odjidja voor Dahmane de zege veilig wisten te stellen.
  2. 89' Hoekschop van Christ, maar zowel Club als Charleroi lopen over de bal heen. Het blijft spannend in de slotfase.
  3. 87' Habibou loopt weg van Hoefkens en vuurt een gevaarlijk schot af. Zijn poging gaat over. Stijnen was verslagen, Club komt met de schrik vrij.
  4. 84' Club beperkt zich nu tot het verdedigen van de krappe voorsprong in de striemende regen. Al zit er af en toe nog een knappe actie in de pijplijn.
  5. 79' GOAL: 1-0. De pas ingevallen Dahmane doet het voor Club: de kopbal van de Algerijnse Fransman wordt in eerste instantie door Chabbert gestopt, maar in de rebound lukt het dan toch voor Kouemaha. 
  6. 77' Vargas probeert Kouemaha te vinden, maar zijn voorzet zeilt over de Kameroener heen. De spits stond overigens buitenspel.
  7. 75' Dirar probeert het vanuit een scherpe hoek, maar Chabbert ligt dwars. Net als Mignolet een paar weken eerder bijt Club ook op deze doelman zich de tanden stuk.
  8. 71' Klukowski neemt ei zo na Chabbert te grazen met een stiftertje, maar de doelman heeft nog een uitvouwbare arm in de aanbieding. In de rebound krijgen zowel Vargas als Geraerts de bal niet voorbij Chabbert.
  9. 68' Ondanks de grotere druk blijft het een mak Club dat Charleroi partij geeft. De Henegouwers proberen tijd te rekken, voorlopig blijft dit door Nzolo onbestraft.
  10. 64' Grote kans voor Club: Kouemaha krijgt na een fout achterin bij Charleroi een vrije schietkans, maar hij trapt onbesuisd over. Net als bij Akpala had dit doelpunt moeten zijn.
  11. 60' Charleroi moet achteruit. Van harte gaat het nog niet bij Club, maar de dreiging is toch al hoger dan voor de rust. Kouemaha blijkt een goeie ingreep te worden van Koster, hij houdt de bezoekende defensie doorlopend onder druk.
  12. 57' Ook Craig voert een dubbele wissel door. De Schot speculeert op de snelle Habibou en haalt Théréau naar de kant. Ook Orlando komt erin, voor Mboyo.
  13. 53' Christ, uitstekend spelend, steekt door tot bij Théréau, maar die kan zijn voet niet voluit tegen de bal zetten. Stijnen pikt de bal op.
  14. 52' Ook die andere invaller, Dirar, doet waarin Club de eerste helft niet slaagde. De Marokkaan zet zich door, maar mist dan zijn schot. Charleroi voor de tweede keer gewaarschuwd.
  15. 47' Kouemaha zet zich al meteen goed door en brengt de bezoekende defensie in de problemen. Een bizarre terugspeelbal wordt van de lijn weggehaald.
  16. 46' 2de helft. Dubbele wissel bij Club. Kouemaha en Dirar zijn in de ploeg gekomen voor Simaeys en Akpala
  17. 45+4' Rust. Geen doelpunten voorlopig in Brugge. Club speelt zwak tegen Charleroi dat de betere ploeg was. De Henegouwers hadden het middenveld stevig in handen en regen in de aanvangsfase de kansjes aan elkaar. Scoren zat er weliswaar niet in. Toen Cordaro wegens een slag aan Hoefkens de rode kaart kreeg, zakte ook bij Charleroi het spelpeil. Club kreeg zijn eerste kans pas in de slotfase via Akpala die bijna optimaal profiteerde van een foutje van Lella. Maar hij schoof de bal naast.
  18. 45+1' Théréau levert vanaf rechts een goeie voorzet af. Mboyo komt aangestormd, maar Simaeys werpt zich nog naar de bal, met succes
  19. 44' Akpala heeft de 1-0 aan de voet na een verdedigende fout van Lella, maar de Nigeriaan mist oog in oog met Chabbert. Zijn schot gaat naast. Dit had de 1-0 moeten zijn.
  20. 43' Het vuur is uit de wedstrijd verdwenen. Club speelde al niet goed, maar nu is ook Charleroi een beetje stilgevallen.
  21. 38' Nzolo ziet wat goud of zilver rond de nek bengelen van Chabbert en geeft de Charleroi-keeper de opdracht dit te verwijderen. Chabbert neemt zijn tijd tot woede van het Brugse publiek. Opmerkelijk: Nzolo houdt de gele kaart deze keer wél op zak.
  22. 36' Scherpe voorzet van Vargas richting Akpala, maar iets te scherp voor de Nigeriaan.
  23. 34' Het herschikken van de pionnen bij Charleroi vergt wat tijd. Ook bij de bezoekers is het wat stilgevallen terwijl de regen met bakken uit de lucht blijft vallen.
  24. 30' Het oogt allemaal wat stroef bij Club. Ook op de stilliggende fasen, zoals nu bij een hoekschop, komt er geen gevaar uit voort.
  25. 27' De Henegouwers laten het niet aan hun hart komen. Mboyo doet zo'n beetje wat hij wil in de buurt van Stijnen en legt de bal tot bij Kagé, maar diens schot gaat over.
  26. 25' Rode kaart. Cordaro slaat in het aangezicht van Hoefkens in de middencirkel. Op aangeven van de assistent-scheidsrechter geeft Nzolo de rode kaart. Charleroi met zijn tienen. In de heenronde eindigde Charleroi met acht spelers tegen Club.
  27. 17' Théréau kan met een gelukje doorgaan naar het doel van Stijnen, Mboyo neemt de bal mee maar die loopt buitenspel.
  28. 13' Nzolo heeft de gele kaart in aanslag voor een fout van Kagé op de doorgebroken Perisic. De voorbije zeven wedstrijden trok deze scheidsrechter maar liefst 43 gele kaarten.
  29. 12' Blondel vuurt een eerste keer op het doel van Chabbert, maar de doelman van Charleroi gaat gepast plat.
  30. 7' Club komt met Odjidja in de buurt van Chabbert, Diallo gaat al aan de noodrem hangen en Nzolo bedenkt de Charleroi-verdediger met een lichte eerste gele kaart.
  31. 5' Théréau wordt diep gestuurd, gelukkig voor Club kan Hoefkens de bal verlengen met zijn hoofd tot bij Stijnen. De beginfase is duidelijk voor Charleroi.
  32. 4' Mboyo krijgt in de 16 meter een goeie schietkans, maar trapt knullig over de bal.
  33. 3' Goeie voorzet van Christ voor doel, maar Théréau geeft niet thuis. Club is meteen gewaarschuwd.
  34. 1' Aftrap. Onder een stromende regen wordt de wedstrijd op gang getrapt. Simaeys staat op de rechtsachter bij Club.
  35. 19:30 Vooraf. Club Brugge zoekt vanavond na twee verloren competitiewedstrijden op rij eerherstel tegen Charleroi. Bij Club zit Alcaraz de eerste van zijn twee schorsingsdagen uit. Hoefkens keert wel terug in de basis, Dirar begint na zijn disciplinaire schorsing op de bank. De Vlieger is out met een blessure, zijn plaats op de bank wordt ingenomen door Lenaerts.Charleroi zit in een zware crisis nadat de Henegouwers al acht wedstrijden zonder winst bleven. Tommy Craig kan bovendien geen beroep doen op de geschorsten Guédioura en Franquart. Chabaud, Blanc en Chakouri zijn out.

Duels sinds 1945

Ploeg M M+ M- M= D+ D-
Club Brugge 32 25 2 5 78 22
Charleroi 32 2 25 5 22 78

Jongste 5 duels

  • 11/11/2006 : 2-0
  • 29/02/2008 : 0-2
  • 04/04/2009 : 2-1
  • 28/11/2009 : 1-0
  • 29/12/2010 : 5-0

Eerste duel

  • 20/10/1974 : 2-2

Records

  • 29/12/2010 : 5-0 (laatste thuiszege)
  • 13/02/2005 : 1-1 (laatste gelijkspel)
  • 29/02/2008 : 0-2 (laatste uitzege)
  • 06/01/1980 : 7-0 (grootste thuiszege)
  • 29/02/2008 : 0-2 (grootste uitzege)




JPL in het Match Center


afgelopen

Jupiler Pro League | Speeldag 25

Racing Genk 0-1 Lokeren
Westerlo 1-3 OH Leuven
Lierse SK 2-1 Zulte Waregem
Kortrijk 2-2 Bergen
Beerschot AC 3-2 STVV
Cercle Brugge 1-0 KV Mechelen
Standard 12/02 Anderlecht
AA Gent 12/02 Club Brugge

klassement

  Ploeg M P
1 Anderlecht 24 53
2 AA Gent 24 46
3 Club Brugge 24 46
4 Standard 24 44
5 Kortrijk 25 40
6 Cercle Brugge 25 40
7 Racing Genk 25 37
8 Lokeren 25 33

volledig klassement »

info-zoeker

speler