Standard is de sterkste in de Waalse clash

do 26/01/2012 - 20:33 Standard heeft in de Waalse derby Bergen geklopt met 2-1. Standard had voor de rust de kloof al geslagen, maar kwam in de slotfase toch nog even in ademnood. Standard kreeg toch de drie punten en behoudt zo de voeling met de top drie. Bergen baalde van de defensieve fouten. "Het leek wel de E40."

Standard Bergen

Logo Standard Standard
2
Logo Bergen Bergen
1
einde

Jupiler Pro League - Speeldag 22 | 26/01/2012 20:30 | scheidsrechter: Tim Pots | Sclessin | toeschouwers: 19700

Jupiler Pro League | Speeldag 22

Anderlecht 3-1 AA Gent
KV Mechelen 3-2 Racing Genk
Lierse SK 2-2 Cercle Brugge
STVV 0-3 Westerlo
Club Brugge 3-0 Lokeren
OH Leuven 0-2 Kortrijk
Zulte Waregem 1-0 Beerschot AC
Standard 2-1 Bergen

Standard en Bergen mochten in een rustige beginfase een poos aan elkaar snuffelen. Topschutter Perbet kreeg de beste kans in het eerste halfuur, maar hij trapte onbesuisd hoog over.

PhotoNews

De 1-0 viel uit de lucht. Een blinde diepe bal werd door Cyriac opgepikt en hard in doel getrapt. De 2-0 was bijna een kopie, nu met de jonge Batshuayi in de rol van afwerker.

In enkele minuten sloeg Standard de bezoekers tegen het canvas. Het profiteerde van de fouten centraal achterin bij Bergen en zat bij de rust op rozen.

Standard liet zich in de tweede helft in slaap wiegen. Bij Bergen zat topschutter Perbet niet in de wedstrijd, maar hij pikte toch zijn 18e doelpunt mee.

Zijn late 2-1, waarbij hij nauwelijks gehinderd werd door de defensie, veroorzaakte nog wat paniek bij Standard. Mombongo had de 2-2 aan de voet, maar hij miste en Standard haalde bibberend de drie punten binnen.

Van Wijk: "Knullig verdedigen"

Belga

Bergen-coach Dennis van Wijk zag zowel het goede als het slechte bij zijn ploeg. "We scoren altijd, maar het is jammer dat we twee zulke zachte en domme doelpunten tegenkrijgen", zegt de Nederlander.

"We verdedigen knullig en dat blijft ons probleem. Het gaat om het abc van het voetbal, dat leer je al bij de kadetten. Verdedigen blijft ons werkpunt. We hadden er de hele week op getraind, maar zo kunnen we nog lang trainen."

Anticipeerde Bergen met Nong en Jarju op een vertrek van Perbet? "Jarju en Perbet zijn heel complementair en kunnen ook samen met Nong in de basiself staan."

Reacties uit het Standard-kamp:

  • Yoni Buyens: "We hebben het onszelf nog moeilijk gemaakt door slordigheden. In de tweede helft merk je dat we vermoeid zijn. We hadden het simpeler moeten houden. Wel een pluim voor Gakpé. Hij heeft zich meteen gesmeten en bracht de ploeg al iets bij."
  • Serge Gakpé (debutant): "Ik houd een goed gevoel over aan mijn debuut. Mijn ploegmaats hebben me veel steun gegeven en daardoor kon ik vrij spelen. De samenwerking met Cyriac liep al vlot en de automatismen kunnen enkel beter worden. Er is hier meer ruimte dan in Frankrijk en dat ligt mij wel."

Reacties van Bergen: "Leek wel de E40"

  • Jérémy Perbet: "We waren goed begonnen, maar als je ziet welke doelpunten we incasseren, dan is dat deprimerend. Als je zo speelt, dan verdien je de zege niet. Ik denk niet dat het m'n laatste wedstrijd voor Bergen was. Tenzij er een monsterbod komt, dan blijf ik tot het einde van het seizoen. En wie weet winnen we de beker en spelen we daarna Europees."
  • Tim Matthys: "Op basis van de eerste helft is de zege van Standard verdiend, maar op het einde maken we het hen nog lastig. De twee tegengoals die we weggaven waren belachelijk. Het is ongelooflijk dat je zo flagrante fouten maakt in de defensie. Het leek wel de E40. We hebben er nochtans al zo vaak over gepraat. Dat zullen we opnieuw moeten doen, want nu wacht Club en dat is van hetzelfde kaliber als Standard."

Doelpunten

doelpunten

36' Cyriac 1 - 0    
38' Batshuayi 2 - 0    
    2 - 1 Perbet 81'

Verloop

Gebeurtenissen

  1. 36' 36' Doelpunt Gohi Bi Cyriac 1-0
  2. 38' 38' Doelpunt Michy Batshuayi 2-0
  3. 59' 59' Vervanging (uit) Pieterjan Monteyne
  4. 59' 59' Vervanging (in) Benjamin Nicaise
  5. 69' 69' Vervanging (uit) Ibou
  6. 69' 69' Vervanging (in) Rachid Bourabia
  7. 78' 78' Vervanging (uit) Serge Gakpé
  8. 78' 78' Vervanging (in) Paul José Mpoku
  9. 81' 81' Doelpunt Jérémy Perbet 2-1
  10. 84' 84' Vervanging (uit) Matthieu Debisschop
  11. 84' 84' Vervanging (in) Freddy Mombongo-Dues
  12. 86' 86' Vervanging (uit) Michy Batshuayi
  13. 86' 86' Vervanging (in) Birkir Bjarnason
  14. 89' 89' Gele kaart Benjamin Nicaise
  15. 90+1' 90+1' Vervanging (uit) Geoffrey Mujangi Bia
  16. 90+1' 90+1' Vervanging (in) Karim Belhocine

1e h

  1. 36' 36' Doelpunt Gohi Bi Cyriac 1-0
  2. 38' 38' Doelpunt Michy Batshuayi 2-0

2e h

  1. 59' 59' Vervanging (uit) Pieterjan Monteyne
  2. 59' 59' Vervanging (in) Benjamin Nicaise
  3. 69' 69' Vervanging (uit) Ibou
  4. 69' 69' Vervanging (in) Rachid Bourabia
  5. 78' 78' Vervanging (uit) Serge Gakpé
  6. 78' 78' Vervanging (in) Paul José Mpoku
  7. 81' 81' Doelpunt Jérémy Perbet 2-1
  8. 84' 84' Vervanging (uit) Matthieu Debisschop
  9. 84' 84' Vervanging (in) Freddy Mombongo-Dues
  10. 86' 86' Vervanging (uit) Michy Batshuayi
  11. 86' 86' Vervanging (in) Birkir Bjarnason
  12. 89' 89' Gele kaart Benjamin Nicaise
  13. 90+1' 90+1' Vervanging (uit) Geoffrey Mujangi Bia
  14. 90+1' 90+1' Vervanging (in) Karim Belhocine

Opstellingen

Fase per fase

Standard-Bergen

  1. 22:32 Matthys: "Belachelijk" Tim Matthys is hard voor zijn ploegmaats. "De tegendoelpunten in de eerste helft zijn belachelijk. Zulke flagrante fouten centraal achterin worden afgestraft door een ploeg als Standard. Daar zullen we deze week zeker nog over spreken."
  2. 90+5' Einde 2-1 De opluchting is groot op de bank van Standard na het laatste fluitsignaal. Het haalt bibberend de drie punten binnen dankzij enkele dolle minuten voor rust en goals van Cyriac en Batshuayi. De 18e goal van Perbet zorgde enkel nog voor spanning.
  3. 90+3' Standard probeert de bal in de ploeg te houden en zo de tijd vol te maken. Bergen jaagt als een bezetene op de bal, maar krijgt die niet meteen te pakken.
  4. 89' Sinan Bolat moet nog eens in actie komen. Bourabia devieert een vrije trap met zijn hak, maar het is maar een opraper voor de doelman van Standard.
  5. 88' Tim Pots kan dan toch niet zijn kaarten op zak houden. Benjamin Nicaise gaat met de voet vooruit en krijgt geel. De middenvelder geeft een cynisch applausje.
  6. 87' De aansluitingstreffer van Perbet veroorzaakt toch wat paniek bij Standard. Ook op de bank is de spanning voelbaar bij trainer Riga en zijn assistent Balette.
  7. 85' José Riga gunt ook de IJslander Birkir Bjarnason zijn debuut in Sclessin. Hij mag de laatste minuten volmaken. Doelpuntenmaker Batshuayi gaat naar de kleedkamer.
  8. 84' Invaller Mombongo bezorgt de fans van Standard bijna een hartaanval. De spits van Bergen zet zich door op links, maar zijn schot sterft in het zijnet.
  9. 83' Plots sluipt er wat onzekerheid in de gelederen van Standard. Felipe verspeelt de bal en Matthys mag oprukken naar doel, maar zijn schot wordt afgeblokt.
  10. 80' Goal 2-1 Topschutter Perbet pikt toch zijn doelpuntje meer en brengt weer spanning in de wedstrijd. Hij wandelt gewoon door de defensie en maakt zijn 18e goal.
  11. 78' Na 76 minuten zit de debuutmatch van Serge Gakpé er op. De 24-jarige Ivoriaan wordt vervangen door Mpoku en krijgt applaus van de supporters van Standard.
  12. 75' De match kabbelt rustig voort zonder uitschieters. Standard vindt het allemaal wel goed en Bergen slaagt er niet in om Standard uit zijn comfortabele zetel te halen.
  13. 70' Tim Pots heeft zijn kaarten tot nu toe op zak kunnen houden en de scheidsrechter wil het zo houden. Pots lost een smeulend vuurtje op met sussende woorden.
  14. 69' Perbet zit in de tang bij Felipe en Ciman. Na nieuw balverlies druipt de machteloosheid ervan af bij de topschutter van de Jupiler Pro League.
  15. 68' Bourabia moet weer pit in de aanvallen van Bergen brengen. Hij lost voorin Ibou af en moet de bijna onzichtbare topschutter Perbet van munitie voorzien.
  16. 66' Batshuayi heeft niets overgehouden aan het voorval van daarnet, of toch? Zijn vizier is even niet goed afgesteld en hij schiet een wenkende kans naast.
  17. 63' Laurent Ciman haalt nog eens uit vanaf afstand, maar dat levert enkel pijn op bij Batshuayi. Die krijgt de bal na een vreemde carambole in het gezicht.
  18. 61' Cercle-coach Bob Peeters komt Standard scouten met het oog op de wedstrijd van komende zondag. Hij heeft het gezelschap van ex-doelman Nico Vaesen.
  19. 60' Standard lijkt alles onder controle te hebben, maar het blijft opletten voor Perbet. De Fransman wordt bediend door Matthys, maar Bolat gaat goed naar de grond.
  20. 58' Bergen lijkt niet bij machte om het tij te keren. Dennis van Wijk brengt met Benjamin Nicaise een verse kracht in de ploeg, Monteyne mag gaan douchen.
  21. 56' Gakpé zet met een mooi overstapje Matthys in de wind, daarna is hij iets te overmoedig en schiet vanaf ongeveer 25 meter een metertje naast.
  22. 52' De indraaiende vrije trap van Tim Matthys is veel te hoog voor de inlopende koppers en zeilt ook over het doel van Sinan Bolat. Matthys is boos op zichzelf.
  23. 49' Dennis van Wijk heeft nog niet ingegrepen. We zijn benieuwd of hij Aloys Nong nog in de strijd gooit tegen zijn ex-ploeg. Voorlopig blijft de spits op de bank.
  24. 47' De fans van Standard hebben een origineel spandoek gemaakt om hun collega's uit Bergen wat te plagen. "Nous sommes la fierté de la Wallonie", een knipoog naar "De schaam van België" van de Bergen-fans.
  25. 46' Tweede helft Bergen heeft afgetrapt in de tweede helft. Kunnen de bezoekers Standard nog in de problemen brengen?
  26. 45+2' Rust 2-0 Bergen leek niet in de problemen te komen, maar Standard sloeg in enkele minuten twee keer toe. Cyriac en Batshuayi hebben Standard op rozen gezet.
  27. 43' Standard lijkt de wedstrijd in enkele minuten beslist te hebben. Bergen-trainer Dennis van Wijk ziet de bui al hangen en buigt het hoofd op de bank.
  28. 41' De versnelling van Standard heeft de zwakheden van Bergen blootgelegd, vooral het verschil in snelheid doet de verdedigers van Bergen de das om.
  29. 41' Bergen kan de bal niet meer in de ploeg houden en hapt naar adem door de pressing van Standard. Cyriac kan maar net op tijd afgestopt worden door Dia.
  30. 37' Goal 2-0 Wat Cyriac kan, kan ik ook denkt Batshuayi. De jonge aanvaller is te snel voor de defensie van Bergen en vloert Werner. Het is een bijna identieke fase als de 1-0.
  31. 35' Goal 1-0 Cyriac breekt de ban voor Standard. De Ivoriaan pikt een verloren bal van Ciman op, zet zijn bewaker in de wind en trapt de 1-0 voorbij Werner.
  32. 30' Perbet krijgt een uitgelezen kans om zijn visitekaartje af te geven op Sclessin, maar hij trapt de lage voorzet van Monteyne bijna over het dak van het stadion.
  33. 29' Als het niet lukt via een combinatie, dan rekent Standard op stilstaande fases. De vrije trap van Mujangi Bia vindt geen bevriend hoofd of bevriende voet.
  34. 25' Na een halfuur hebben we nog niet veel doelkansen geteld. Standard mist wat vernuft om Bergen te verontrusten.
  35. 24' Debutant Gakpé maakt zijn truitje wel nat, maar ook hij kan voorlopig niet voor het snuifje creativiteit zorgen dat Standard op dit moment nodig heeft.
  36. 23' Standard vindt geen gaatje en dus beslist Laurent Ciman om het met een afstandsschot te proberen. Werner heeft een beetje moeite met de botsende bal.
  37. 20' Bolat moet een eerste keer de armen gebruiken. De Turkse doelman van Standard vangt een te scherpe voorzet van assist-koning Tim Matthys op.
  38. 18' Standard eist het balbezit op, maar het tempo ligt te laag om de defensie van Bergen te verschalken. Bergen loert op de counter via Matthys, Perbet en Ibou.
  39. 14' Daar is de eerste echte kans voor Standard. Na een lang uitgesponnen combinatie komt de bal voor de voet van Cyriac, maar zijn schot gaat via een been naast.
  40. 14' Op een hoekschop van Bergen springt Gershon in de rug van Lepicier. De spelers en de bank van Bergen denken aan een penalty, maar ref Pots geeft geen krimp.
  41. 12' Bergen heeft het centrum dichtgemetseld met de vierhoek Sapina-Dia-Blondelle-Lepicier. Standard probeert nu een gaatje te zoeken op de flanken.
  42. 12' Jérémy Perbet, met de gouden stier op zijn rug, kiest positie voor het doel van Standard, maar is toch te verrast om iets met de voorzet te doen.
  43. 10' Standard is de betere ploeg en Bergen hapt naar adem. Batshuayi en Mujangi Bia kunnen kort na elkaar aanleggen, maar hun schoten worden gesmoord.
  44. 8' Gakpé toont even zijn snelheid aan zijn rechtstreekse bewaker Debisschop. De Togolese flankspeler maakt zich vrij, maar zijn voorzet is onzuiver.
  45. 7' Het spel ligt even stil, want Blondelle moet verzorging krijgen na een tackle van Vainqueur. De Fransman van Standard ontsnapt aan een gele kaart.
  46. 5' Op enthousiasme drukt Standard Bergen weg. Mujangi Bia zet zich door op rechts, maar zijn lage voorzet is een parel voor de zwijnen, want niemand let op.
  47. 4' Gakpé had iets moois in gedachten bij zijn debuut. Hij probeert het meteen met een afstandsschot, maar zijn trap waait naast en over het doel.
  48. 1' Aftrap Scheidsrechter Tim Pots heeft de Waalse clash tussen Standard en Bergen op gang gefloten.
  49. 20:28 Dennis van Wijk rekent vooral op de tandem Matthys/Perbet om iets te rapen bij Standard. "We moeten aanvallen via de flanken", zegt de coach.
  50. 20:25 Van Wijk: "Play-off I moeilijk" Dennis van Wijk denkt niet aan Play-off I. "We verliezen een beetje van onze pluimen en het behoud is eigenlijk ons enige doel."
  51. 20:23 Riga: "Enkel de zege telt" Standard-coach José Riga is duidelijk: "We proberen altijd mooi voetbal te brengen, maar vanavond tellen enkel de drie punten."
  52. 20:16 Debuut Gakpé Door de vele geblesseerden bij Standard maakt de Togolees Gakpé zijn debuut. "Ik heb al veel gehoord over de sfeer op Sclessin en ik kijk ernaar uit om het te beleven", zegt hij aan Sporting Telenet.
  53. 19:57 Vooraf Bij Bergen is de geschorste Timmermans er niet bij. Het is uitkijken of Aloys Nong en Benjamin Nicaise spelen tegen hun ex-club.
  54. 19:55 Vooraf Standard ontvangt Bergen en moet winnen om voeling te houden met de top drie. Coach Riga mist wel de geblesseerden Tchité, Seijas, Van Damme, Gonzalez en Pocognoli.

Duels sinds 1945

Ploeg M M+ M- M= D+ D-
Standard 7 6 0 1 13 2
Bergen 7 0 6 1 2 13

Jongste 5 duels

  • 17/04/2005 : 2-0
  • 14/04/2007 : 1-0
  • 23/03/2008 : 2-0
  • 18/10/2008 : 2-1
  • 26/01/2012 : 2-1

Eerste duel

  • 09/02/2003 : 0-0

Records

  • 26/01/2012 : 2-1 (laatste thuiszege)
  • 09/02/2003 : 0-0 (laatste gelijkspel)
  • 23/08/2003 : 4-0 (grootste thuiszege)




JPL in het Match Center


afgelopen

Jupiler Pro League | Speeldag 27

AA Gent 25/02 Bergen
Cercle Brugge 25/02 Zulte Waregem
Westerlo 25/02 KV Mechelen
Kortrijk 25/02 Lokeren
Beerschot AC 25/02 OH Leuven
Standard 26/02 STVV
Racing Genk 26/02 Club Brugge
Lierse SK 26/02 Anderlecht

klassement

  Ploeg M P
1 Anderlecht 26 59
2 Club Brugge 26 52
3 AA Gent 26 47
4 Standard 26 44
5 Cercle Brugge 26 43
6 Racing Genk 26 40
7 Kortrijk 26 40
8 KV Mechelen 26 34

volledig klassement »

info-zoeker

speler

Sporza vandaag

meer