Italië treft 5 keer raak, Frankrijk wint ook nog eens

AP

di 07/09/2010 - 23:28 Italië pronkt met 6 op 6 na een 5-0-overwinning tegen de Faerøer. Frankrijk won dankzij twee late goals in Bosnië en Klaas-Jan Huntelaar was weer paraat voor Nederland. Hij scoorde twee keer in de zege tegen Finland.

In groep C deelt Italië de lakens uit na twee overwinningen. Vanavond maakte de wereldkampioen van 2006 gehakt van de Faerøer. WK-flop Gilardino scoorde met zijn hoofd zijn eerste voor Italië in elf maanden.

AP

De Rossi en een sterke Cassano scoorden ook nog voor de rust, invaller Quagliarella en kapitein Pirlo (met een vrije trap) in de laatste tien minuten.

Een logische nederlaag voor de Faerøer, met zijn 49.000 zielen zeven keer kleiner in bevolkingsaantal dan Firenze, waar de wedstrijd werd gespeeld.

De coach van de eilandbewoners was niet te spreken over de manier waarop hij met zijn team had moeten trainen in Italië. "Het gras op het voetbalveld staat hier zo hoog dat alle schapen van de Faerøer een maand nodig zouden hebben om het op te eten."

De Italianen leiden met het maximum van de punten voor Servië, dat thuis niet verder is geraakt dan een 1-1-gelijkspel tegen Slovenië. Slovenië leidde na een goal van Novakovic, vier minuten voor tijd stelde Zigic gelijk. Milan Jovanovic speelde een uur voor Servië, voor de rust kreeg hij geel.

Frankrijk geeft coach Blanc ademruimte

In groep D kon Frankrijk een nieuwe crisis voorlopig bezweren met een 0-2-overwinning in Bosnië-Herzegovina, na de 0-1-nederlaag tegen Wit-Rusland vrijdag in Parijs.

Benzema scoorde na 72 minuten de prachtige 0-1. Hij nam de bal aan met zijn rug naar doel, rolde hem onder zijn zool, zette twee verdedigers te kijk en trof raak met links.

Wat later verdubbelde Malouda de score tot 0-2, tot groot ongenoegen van de Bosnische fans, die het veld bestookten met vuurwerk. Aanvoerder Spahic moest het publiek met een microfoon tot kalmte aanmanen.

Nederland heeft weinig overschot tegen Finland

Zweden en Nederland gaan samen aan de leiding in groep E. Zweden blikte San Marino in met 6-0, met onder meer twee owngoals en twee treffers van tovenaar Ibrahimovic.

AP

Nederland raakte thuis met de hakken over de sloot tegen Finland. Klaas-Jan Huntelaar maakte er twee, zijn vierde en vijfde al in deze EK-voorronde.

Eerst kopte hij een voorzet van Sneijder in doel, daarna zette hij een penalty om. Twee minuten later sloeg Finland terug, toen de ongedekte Forssell er met een kopbal 2-1 van maakte. Het werd op bepaalde momenten nog warm voor Nederland, maar het hield de drie punten thuis.

"We begonnen veelbelovend met snel bewegingsvoetbal", analyseerde de Nederlandse coach Van Marwijk. "Op de bank dachten we dat we het voor de rust helemaal zouden afmaken, maar die tegentreffer veranderde het beeld."

De Engelsen leiden na winst in Zwitserland

In groep G boekte Engeland zijn tweede zege met een 1-3 in Zwitserland. Wayne Rooney spoelde zijn weinig fraaie privézorgen weg met de openingsgoal, zijn eerste voor Engeland in een jaar.

Na de rust omspeelde invaller Johnson de Zwitserse doelman Benaglio voor de 0-2. Tiener Shaqiri schoot van ver de 1-2 binnen, op een moment dat de Zwitsers al een speler met rood hadden verloren. De hoop flakkerde op, maar werd twee minuten voor affluiten in de kiem gesmoord door Bent.

"We spelen goed, omdat de spelers vrij zijn in hun hoofd", reageerde de Engelse bondscoach Capello. "Zwitserland is de zwaarste tegenstander in onze groep, deze overwinning is uitermate belangrijk."

wedstrijden

groep A: wedstrijden

vri 3/9 Kazachstan - Turkije 0-3
BELGIE - Duitsland 0-1
din 7/9 Turkije - BELGIE 3-2
Oostenrijk - Kazachstan 2-0
Duitsland - Azerbeidzjan 6-1
vri 8/10 Kazachstan - BELGIE 0-2
Oostenrijk - Azerbeidzjan 3-0
Duitsland - Turkije 3-0
din 12/10 Azerbeidzjan - Turkije 1-0
Kazachstan - Duitsland 0-3
BELGIE - Oostenrijk 4-4

standen

Stand groep A

  Ploeg M M+ M- M= D+ D- D+/- Ptn
1 Duitsland 10 10 0 0 34 7 27 30
2 Turkije 10 5 3 2 13 11 2 17
3 België 10 4 3 3 21 15 6 15
4 Oostenrijk 10 3 4 3 16 17 -1 12
5 Azerbeidzjan 10 2 7 1 10 26 -16 7
6 Kazachstan 10 1 8 1 6 24 -18 4




voetbal in Match Center


afgelopen

EK 2012 | vrijdag 8 juni

Polen 08/06 Griekenland
Rusland 08/06 Tsjechië

EK 2012 - groepen

Stand groep A

  Ploeg M P
1 Polen 0 0
2 Griekenland 0 0
3 Rusland 0 0
4 Tsjechië 0 0

voorronde EK 2012 | play-offs terug

Kroatië 0-0 Turkije
Ierland 1-1 Estland
Montenegro 0-1 Tsjechië
Portugal 6-2 Bosnië-Herzegovina

Sporza-fans op Facebook

Sporza op Facebook

Sporza vandaag

meer