G.Beerschot nekt Club Brugge in de slotfase

za 21/11/2009 - 21:50 Germinal Beerschot heeft voor het eerst sinds zijn fusie in 1999 buitenshuis een topclub geklopt. Tegen tien Bruggelingen werd het 1-2. Dankzij die overwinning schuift Germinal Beerschot door naar de derde plaats in het klassement.

Club Brugge Beerschot

Logo Club Brugge Club Brugge
1
Logo Germinal Beerschot Germinal Beerschot
2
einde

Jupiler Pro League - speeldag 15 | 21/11/2009 20:05 | scheidsrechter: Serge Gumienny | Jan Breydelstadion | toeschouwers: 27471

Jupiler Pro League | speeldag 15

AA Gent 2-1 Standard
Westerlo 1-0 Lokeren
Moeskroen 4-1 Charleroi
STVV 1-1 Cercle Brugge
Anderlecht 3-1 Roeselare
Club Brugge 1-2 Germinal Beerschot
Zulte Waregem 4-1 KV Mechelen
Kortrijk 2-1 Racing Genk

Club speelde erg slordig, Germinal Beerschot vrank en vrij. Stijnen hield Haroun met zijn been nog net van de 0-1. Aan de overkant  liet Pacovski Vargas niet scoren. De bezoekende doelman stond ook een tweede keer pal op een schot van de Venezolaan.

Snel na de rust profiteerde MacDonald van een blunder van Alcaraz: 0-1. Even later kreeg de Paraguyaan rood voor natrappen op Dosunmu. 

Club probeerde de bakens te verzetten, maar speelde veel te overhaast. Toch viel na een hoekschop de gelijkmaker: via een aantal tussenstations scoorde Dahmane vanuit een scherpe hoek: 1-1.

Zowel Club als Germinal Beerschot kreeg kansen op de 1-2. Dosunmu miste een paar kansen, maar trof in de toegevoegde tijd dan toch raak na een handig balletje van MacDonald.

Koster: "Moeite met de snelle GB-spitsen"

Belga

Club-coach Adrie Koster verloor voor het eerst in de competitie in Jan Breydel. De Nederlander erkende dat zijn team moeite had met de Antwerpenaren.

"Vooraf hielden we geen rekening met verlies tegen Germinal Beerschot, het is erg zuur", zei Koster.

"We kenden heel wat moeite met hun snelle spitsen. Als je dan knullig achter komt en ook nog eens met zijn tienen komt te staan, weet je dat het moeilijk wordt. De rode kaart voor Alcaraz was ook terecht. Zo dupeer je je team. De winnende treffer kon voor hen al eerder gevallen zijn, al kregen wij ook nog kansen. Het kan snel keren voor ons ook, we hebben voldoende voetballend vermogen lopen."

Daerden: "Club erg moeilijk gemaakt"

Belga

Jos Daerden staat met Germinal Beerschot derde na een knappe zege op Club Brugge.

"Ik had het volste vertrouwen in mijn ploeg. We gingen vol voor de drie punten en maakten het Club moeilijk. We dekten goed door op hun helft, zij hadden er geen antwoord op", zei Daerden.

"Hoewel, we misten vele kansen en even dacht ik dat het nog zou mislopen. Maar de mooie goal van Dosumnu nam alle twijfel weg. We hebben de zege verdiend."

Doelpunten

doelpunten

    0 - 1 MacDonald 47'
77' Dahmane 1 - 1    
    1 - 2 Dosunmu 90+3'

Verloop

Gebeurtenissen

  1. 36' 36' Gele kaart Philippe Clement
  2. 36' 36' Gele kaart Justice Wamfor
  3. 45' 45' Gele kaart Antolin Alcaraz
  4. rust rust Vervanging (uit) Jorn Vermeulen
  5. rust rust Vervanging (in) Mohamed Dahmane
  6. 47' 47' Doelpunt Sherjill MacDonald 0-1
  7. 50' 50' Gele kaart Jeroen Simaeys
  8. 57' 57' Rode kaart Antolin Alcaraz
  9. 60' 60' Gele kaart Faris Haroun
  10. 65' 65' Vervanging (uit) Wesley Sonck
  11. 65' 65' Vervanging (in) Ivan Perisic
  12. 65' 65' Gele kaart Tome Pacovski
  13. 67' 67' Vervanging (uit) Dorge Kouemaha
  14. 67' 67' Vervanging (in) Joseph Akpala
  15. 74' 74' Vervanging (uit) Ivan Leko
  16. 74' 74' Vervanging (in) Daniel Cruz
  17. 77' 77' Doelpunt Mohamed Dahmane 1-1
  18. 77' 77' Gele kaart Mohamed Dahmane
  19. 86' 86' Vervanging (uit) Justice Wamfor
  20. 86' 86' Vervanging (in) Victor Wanyama
  21. 90' 90' Gele kaart Martijn Monteyne
  22. 90+1' 90+1' Gele kaart Karel Geraerts
  23. 90+3' 90+3' Doelpunt Tosin Dosunmu 1-2

1e h

  1. 36' 36' Gele kaart Philippe Clement
  2. 36' 36' Gele kaart Justice Wamfor
  3. 45' 45' Gele kaart Antolin Alcaraz

2e h

  1. 47' 47' Doelpunt Sherjill MacDonald 0-1
  2. 50' 50' Gele kaart Jeroen Simaeys
  3. 57' 57' Rode kaart Antolin Alcaraz
  4. 60' 60' Gele kaart Faris Haroun
  5. 65' 65' Vervanging (uit) Wesley Sonck
  6. 65' 65' Vervanging (in) Ivan Perisic
  7. 65' 65' Gele kaart Tome Pacovski
  8. 67' 67' Vervanging (uit) Dorge Kouemaha
  9. 67' 67' Vervanging (in) Joseph Akpala
  10. 74' 74' Vervanging (uit) Ivan Leko
  11. 74' 74' Vervanging (in) Daniel Cruz
  12. 77' 77' Gele kaart Mohamed Dahmane
  13. 77' 77' Doelpunt Mohamed Dahmane 1-1
  14. 86' 86' Vervanging (uit) Justice Wamfor
  15. 86' 86' Vervanging (in) Victor Wanyama
  16. 90' 90' Gele kaart Martijn Monteyne
  17. 90+1' 90+1' Gele kaart Karel Geraerts
  18. 90+3' 90+3' Doelpunt Tosin Dosunmu 1-2

Opstellingen

Fase per fase

  1. 90+5' Einde. Germinal Beerschot wint voor het eerst op het veld van Club Brugge. Club deed voor de rust goed mee en kreeg via Vargas de beste kansen. Na rust flaterde Alcaraz bij de 0-1. Wat later kreeg de Paraguyaan de rode kaart onder zijn neus geduwd wegens natrappen. Koster probeerde het met Perisic en Akpala. Dahmane scoorde tegen en net op het moment dat de wedstrijd op een gelijkspeel leek te eindigen, scoorde Dousmnu de 1-2.
  2. 90+3' GOAL: 1-2. Dosumnu krijgt dan toch loon naar werken: MacDonald speelt Dosumnu vrij en schuift de bal voorbij Stijnen. De Brugse defensie staat op wankele benen.
  3. 90+2' Dosumnu krijgt nog een grote kans, maar knalt de bal voorlangs.
  4. 87' Cruz ziet MacDonald vrij staan, maar de Nederlander kan niet scoren.
  5. 83' Akpala wint een spurtduel van Mikulic, maar krijgt de bal niet voorbij de uitgekomen Pacovski. De doelman gaat verhaal halen bij de spits die stevig doorging.
  6. 80' Akpala mag vrij op doel trappen, maar besluit pal op de doelman. 
  7. 77' GOAL: 1-1. Een hoekschop van Blondel belandt via een aantal tussenstations bij Dahmane, die voor zichzelf de ruimte maakt en vanuit een scherpe hoek raak schiet. De Algerijnse Fransman trekt zijn truitje uit en krijgt de gele kaart.
  8. 74' Perisic krijgt de voorzet van Donk niet onder controle en stelt Pacovski in staat de bal simpel op te rapen. De stormloop richting Pacovski blijft voorlopig uit.
  9. 68' Koster heeft al zijn wissels reeds opgebruikt: Akpala en Perisic moeten in plaats van Kouemaha en Sonck de scheve situatie proberen recht te trekken.
  10. 66' Kouemaha wordt op onorthodoxe wijze van de bal gehouden door Mikulic, maar ook nu geeft Gumienny niet thuis, tot woede van alles wat blauw-zwart is.
  11. 61' Gumienny moet opnieuw een brandje blussen, deze keer krijg Haroun een gele kaart onder de neus geduwd.
  12. 57' Rode kaart. Alcaraz kent niet zijn beste wedstrijd: de Paraguyaan wordt van het veld gestuurd na natrappen op Dosumnu, die eerst wel fel doorging op de verdediger.
  13. 55' Club is het noorden kwijt. Het mag van geluk spreken dat Dosumnu een snelle counter niet goed weet uit te spelen.
  14. 52' Haroun krijgt dé kans op de 0-2, maar Alcaraz ligt tot twee keer toe in de weg.
  15. 50' Pacovski begint nu al irritant tijd te rekken. De doelman krijgt de bal vanuit de tribune terug, maar trapt die dan over de zijlijn. Gumienny laat begaan.
  16. 47' GOAL: 0-1. MacDonald heeft de hoek maar voor het uitkiezen na een blunder van Alcaraz. De Paraguyaan stapt over een voorzet en verrast daardoor ook Stijnen. MacDonald staat aan de tweede paal te wachten en maakt zijn makkelijkste goal in zijn carrière.
  17. 46' 2de helft. Koster heeft één wijziging aangebracht in zijn ploeg: Vermeulen is binnen gebleven in de rust, Dahmane is zijn vervanger.
  18. 45+3' Rust. Weinig opwinding in de eerste helft van deze topper. Club was amper twee keer gevaarlijk via Vargas, Pacovski redde evenveel keer. Germinal Beerschot hield moeiteloos tand, maar verzuimde zelf een goeie aanval in elkaar te knutselen. 
  19. 44' Het draait vierkant bij Club: een misverstand tussen Stijnen en Alcaraz laat deze laatste de bal zomaar de tribune in trappen.
  20. 38' Schotje van Blondel, maar zijn poging gaat drie meter naast.
  21. 34' Het vlot niet echt bij de Bruggelingen. De opbouw stokt een beetje en de middenvelders kunnen zich maar zelden doorzetten. Enkel Vargas zorgde al voor Brugs gevaar. 
  22. 30' Vrije trap voor Club. Sonck mikt vanaf zo'n 30 meter de bal in de muur.
  23. 27' Club is voorlopig de gevaarlijkste ploeg, maar speelt te slordig. De bezoekers kunnen er in de regen echter niet van profiteren.
  24. 22' Opnieuw heeft Vargas de 1-0 aan de voet. De Venezolaan wordt na samenspel tussen Kouemaha en Sonck vrijgespeeld, maar besluit oog in oog met Pacovski op de doelman.
  25. 19' Vargas komt een voetje te kort om de bal over Pacovski in doel te lobben. De doelman raapt de bal op. De wedstrijd is wat stilgevallen.
  26. 14' Zeer snelle omschakeling bij de bezoekers, maar Haroun kan niet scoren. Hier zat meer in voor de bezoekers.
  27. 9' Eerste echt goeie kans voor Club: Vargas knikt de voorzet van Geraerts mooi in het hoekje, maar Pacovski pakt uit met een knappe save en tikt de bal in hoekschop.
  28. 7' Blondel haalt de achterlijn en zet strak voor op Kouemaha. De Kameroener kan uithalen, maar hij raakt de bal verkeerd en ziet zijn poging over en naast gaan.
  29. 4' Vrije trap voor de bezoekers met Leko achter de bal: Haroun kan koppen, maar wordt teruggefloten wegens een duwfout op Donk. Koster staat aan de zijlijn reeds bij te sturen.
  30. 3' Een eerste keer Pacovski. Blondel zet voor op Sonck, maar de doelman zit er gevat tussen.
  31. 1' Aftrap. Germinal Beerschot heeft de wedstrijd op gang getrapt. Met een paar minuten vertraging wegens de aanhoudende fileproblemen rond Jan Breydel. 
  32. 19:52 Vooraf. Club Brugge werkt vanavond de topper af tegen Germinal Beerschot. Coach Adrie Koster heeft at te rekenen met nogal wat onbeschikbare spelers. Hoefkens en Odjidja zijn geblesseerd, Dirar zit alweer een disciplinaire schorsing uit. Perisic start op de bank. Vargas, Sonck en Kouemaha moeten de Antwerpse defensie zien te ontwrichten. Bij Germinal Beerschot kan Jos Daerden geen beroep doen op de geschorste Bart Goor. Voor Leko en Clement wordt het een weerzien met hun ex-club.

Duels sinds 1945

Ploeg M M+ M- M= D+ D-
Club Brugge 13 10 1 2 32 9
Germinal Beerschot 13 1 10 2 9 32

Jongste 5 duels

  • 26/01/2008 : 3-0
  • 30/11/2008 : 3-0
  • 21/11/2009 : 1-2
  • 29/01/2011 : 1-0
  • 05/02/2012 : 5-1

Eerste duel

  • 22/08/1999 : 2-0

Records

  • 05/02/2012 : 5-1 (laatste thuiszege)
  • 18/05/2003 : 1-1 (laatste gelijkspel)
  • 21/11/2009 : 1-2 (laatste uitzege)
  • 23/04/2005 : 6-0 (grootste thuiszege)
  • 21/11/2009 : 1-2 (grootste uitzege)




voetbal in Match Center


later

afgelopen

live

Sporza-fans op Facebook

Sporza op Facebook

Jupiler Pro League | Speeldag 25

Racing Genk 11/02 Lokeren
Cercle Brugge 11/02 KV Mechelen
Westerlo 11/02 OH Leuven
Lierse SK 11/02 Zulte Waregem
Kortrijk 11/02 Bergen
Beerschot AC 11/02 STVV
Standard 12/02 Anderlecht
AA Gent 12/02 Club Brugge

Sporza vandaag

meer

Spel

Zoek de bal op deze 3 foto's. U mag vijf keer proberen. Elke week een nieuwe opdracht met drie nieuwe prenten. Veel zoekplezier!

speel mee