Waasland-Beveren
AA Gent
| 0 - 1 | Van der Bruggen | 86' | ||
| 0 - 2 | Brüls | 88' |
PhotoNews
01 / 01
za 18/08/2012 - 22:12 Waasland-Beveren heeft nog niet kunnen winnen in eerste klasse. AA Gent kwam op een diefje winnen: 0-2. "Er zat veel meer in", zucht trainer Dirk Geeraerd.
Gent was in de openingsfase de gevaarlijkste ploeg. Op de tegenaanval kon Brüls twee keer dreigen met een schot.
Waasland-Beveren kwam beter op dreef. Plut kopte in de armen van Padt, een doelpunt van D'Ulivo op slag van rust werd afgekeurd wegens buitenspel.
Het begin van de tweede helft was opnieuw voor AA Gent. Een pegel van Brüls strandde op de lat. Daarna zakte Gent weg en nam Waasland-Beveren het commando over. Vooral de ingevallen Da Silva deed de Spaanse verdedigers van Gent duizelen.
Er hing een Waaslands doelpunt in de lucht, maar de thuisploeg kreeg in de slotfase het deksel op de neus. Van der Bruggen knalde een afvallende bal in één tijd voorbij Clepkens, nauwelijks een minuut later legde Conte de bal klaar voor Brüls, die de 0-2 in het dak van het doel joeg.
Waasland-Beveren herstelde niet meer van die dubbele uppercut. Het blijft met 1 op 16 onderin het klassement hangen. AA Gent schuift op naar een gedeelde vierde plaats, maar kan niet echt tevreden zijn over het geleverde spel.
Doelpuntenmaker Hannes Van der Bruggen kon alleen maar erkennen dat AA Gent weinig overschot had tegen Waasland-Beveren. "We mogen heel blij zijn met deze overwinning, want dit was geen gemakkelijke wedstrijd voor ons. Maar we hebben kansen gecreëerd en zijn er altijd blijven in geloven."
"Vooraf voelden we geen druk, maar we wisten wel dat een zege goed zou zijn voor het vertrouwen."
"We hebben vandaag niet met 11 gewonnen. De invallers hebben fantastisch werk geleverd", aldus nog Van der Bruggen.
"Wij hebben een zeer verdienstelijke partij gespeeld. Er zat meer in. We gingen voor een overwinning, maar aan het einde van de rit staan we met lege handen", luidde de analyse van Dirk Geeraerd, coach van Waasland-Beveren.
"De inbreng van da Silva en de verplaatsing van Farssi leverde bijna resultaat op, maar we hadden het geluk niet aan onze zijde vanavond."
"Wij maken progressie, in alle geledingen. De groep verliest het vertrouwen in eigen kunnen niet. Er was vanavond veel enthousiasme en inzet. Ook organisatorisch en fysiek stonden we sterk. Nu moeten we alleen nog die kleine dingen die het verschil maken, in ons voordeel ombuigen. We komen van heel ver, we moeten op korte termijn heel veel jongens inpassen. Nu willen we zo snel mogelijk punten pakken en van die laatste plaats weg raken."
Waasland-Beveren
2
AA Gent
doelpunt
Christian Brüls
AA Gent
89'
◀
Waasland-Beveren
1
AA Gent
doelpunt
Hannes Van der Bruggen
AA Gent
87'
◀
Belga
Belga
| Lokeren | 2-1 | KV Mechelen |
| Waasland-Beveren | 0-2 | AA Gent |
| Lierse SK | 1-1 | Racing Genk |
| Anderlecht | 2-1 | Bergen |
| Club Brugge | 3-1 | Beerschot AC |
| Zulte Waregem | 2-0 | Kortrijk |
| OH Leuven | 3-2 | Cercle Brugge |
| Charleroi | 2-6 | Standard |
| Waasland-Beveren | AA Gent | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Clepkens | 33 | Padt | ||
| 19 | D'Ulivo | 2 | Cendrós | ||
| 3 | Lardenoit | 6 | Melli | ||
| 6 | Belhocine | 15 | Arzo | ||
| 8 | Farssi | 31 | Maréval | ||
| 21 | Dugary | 17 | Van der Bruggen | ||
| 13 | Sibum | 3 | Gecov | ||
| 17 | Mendy | 13 | N'Diaye | ||
| 23 | Ladrière | 11 | Remacle | ||
| 7 | Cavens | 10 | Arbitman | ||
| 25 | Plut | 7 | Brüls | ||
| wisselspelers | |||||
| 22 | Blondelle | 21 | Messoudi | ||
| 11 | da Silva | 28 | Conte | ||
| 14 | Snelders | 24 | Soumahoro | ||
| 4 | Martens | 1 | Boeckx | ||
| 5 | Doumbia | 16 | Kola | ||
| 24 | van Hemert | 18 | Cerimagic | ||
| 26 | Coosemans | 19 | Rafinha | ||
| trainer | |||||
| Dirk Geeraerd | Trond Sollied | ||||
| Ploeg | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | Ptn | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AA Gent | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 3 | 6 | 14 |
| 2 | Bergen | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 8 | -1 | 10 |
| 3 | Lierse SK | 6 | 1 | 4 | 1 | 5 | 8 | -3 | 4 |
| 4 | Kortrijk | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | -2 | 2 |
| Ploeg | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | Ptn | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OH Leuven | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 8 | 1 | 10 |
| 2 | KV Mechelen | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 7 | 1 | 10 |
| 3 | Charleroi | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 3 | 2 | 7 |
| 4 | Waasland-Beveren | 6 | 1 | 3 | 2 | 3 | 7 | -4 | 5 |
| Ploeg | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | Ptn | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cercle Brugge | 4 | 3 | 1 | 0 | 5 | 3 | 2 | 9 |
| 2 | Beerschot AC | 4 | 1 | 3 | 0 | 3 | 5 | -2 | 6 |
| Ploeg | M | M+ | M- | M= | D+ | D- | D+/- | Ptn | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Anderlecht | 10 | 4 | 3 | 3 | 16 | 11 | 5 | 49 |
| 2 | Zulte Waregem | 10 | 4 | 3 | 3 | 20 | 20 | 0 | 47 |
| 3 | Club Brugge | 10 | 6 | 3 | 1 | 21 | 17 | 4 | 46 |
| 4 | Standard | 10 | 5 | 3 | 2 | 18 | 17 | 1 | 42 |
| 5 | Racing Genk | 10 | 3 | 4 | 3 | 11 | 12 | -1 | 40 |
| 6 | Lokeren | 10 | 1 | 7 | 2 | 15 | 24 | -9 | 31 |