Met een kanonstart ging Vettel van drie naar één na de eerste bocht. In zijn Red Bull keek Vettel daarna niet meer om en hij reed naar de zege.
De Duitser neemt zo revanche voor zijn pech in Bahrein in Australië. Daar vertrok hij vanaf de poleposition, maar viel hij uit met mechanische problemen.
Die pech was deze keer voor een landgenoot van Vettel. Michael Schumacher moest zijn Mercedes naar de kant sturen. Hamilton, Massa en Button eindigden na een inhaalrace zesde, zevende en achtste.
WK-leider Alonso viel in de voorlaatste ronde uit met motorproblemen en zo wordt zijn ploegmaat Massa leider.
Vettel: "Gelukkig had ik genoeg drankjes in de auto"
"Dit is een goed resultaat voor het team én voor mij", zegt Sebastian Vettel. "Zeker na de pech in Bahrein en Australië."
"In de beginfase was Mark Webber wat sneller omdat ik mijn banden wou sparen, maar in het tweede deel van de race liep het perfect."
"Het was wel heel warm in de auto. Ik hoopte zelfs dat het zou beginnen te regenen. Gelukkig had ik genoeg drankjes in de auto", knipoogde Vettel.
Mark Webber miste een beetje zijn start. "Ik had niet genoeg grip en Sebastian vloog me voorbij. Maar onze dubbel is prachtig voor het team. We hebben de andere teams echt weggeblazen."
Schumacher: "Ik zit op schema, de auto niet"
De comeback van Michael Schumacher in de Formule 1 loopt niet over rozen. In Maleisië moest de Duitser al na tien ronden opgeven door mechanische problemen.
"Heel jammer", zei Schumacher die toen in zesde positie reed. "Ik voelde mij goed en ik denk dat Rosberg en ik hier veel punten hadden kunnen scoren. Ik denk dat ikzelf wel op schema zit, maar de auto is dat duidelijk nog niet."
Schumacher moest in de drie Grote Prijzen zijn ploegmaat Rosberg voor zich dulden. "Ik weet ook dat over mijn prestaties wordt gepraat. IK doe mijn uiterste best met de auto die ik krijg", zegt Schumacher.
uitslag GP Maleisië
| 1. | Sebastian Vettel (Dui-Red Bull) | in 1u33'36"531 |
| 2. | Mark Webber (Aus-Red Bull) | |
| 3. | Nico Rosberg (Dui-Mercedes) | |
| 4. | Robert Kubica (Pol-Renault) | |
| 5. | Adian Sutil (Dui-Force India) | |
| 6. | Lewis Hamilton (GBr-McLaren) | |
| 7. | Felipe Massa (Bra-Ferrari) | |
| 8. | Jenson Button (GBR-McLaren) | |
| 9. | Jaime Alguersuari (Spa-Toro Rosso) | |
| 10. | Nico Hülkenberg (Dui-Williams) | |
| 11. | Sebastian Buemi (Zwi-Toro Rosso) | |
| 12. | Rubens Barrichello (Bra-Williams) | 1 ronde |
| 13. | Fernando Alonso (Spa-Ferrari) | 2 ronden |
| 14. | Lucas Di Grassi (Bra-Virgin) | 3 ronden |
| 15. | Karun Chandhok (Ina-HRT) | " |
| 16. | Bruno Senna (Bra-HRT) | 4 ronden |
| 17. | Jarno Trulli (Ita-Lotus) | 5 ronden |


