Räikkönen wint voor de vierde keer in Spa

zo 30/08/2009 - 15:29 Kimi Räikkönen heeft op het circuit van Spa-Francorchamps de Grote Prijs van België gewonnen. De Fin was in zijn Ferrari sneller dan Giancarlo Fisichella, die vanaf poleposition was vertrokken. WK-leider Jenson Button viel uit in de eerste ronde maar blijft leider in de WK-tussenstand.

De Grote Prijs begon spectaculair met een crash in de eerste ronde. Button, Hamilton, Grosjean en Alguersuari moesten de wedstrijd staken. Ze gingen van de baan toen ze de bocht van Les Combes inreden. Button blijft ondanks die crash wel leider in de WK-tussenstand.
Belga
Toen de gele vlag naar beneden ging, stormde Räikkönen met een druk op de KERS-knop Fisichella voorbij op de Raidillon. De Italiaan, die vanaf poleposition was vertrokken, klampte aan en sprokkelde de eerste punten voor zijn team Force India.

Räikkönnen is de vierde keer in zijn carrière de beste op Spa-Francorchamps. Hij won eerder in 2004, 2005 en 2007. Met vier zeges komt hij op gelijke hoogte met de Brit Jim Clark. Enkel Michael Schumacher (zes zeges) en Ayrton Senna (vijf) deden beter in hun carrière.

Vettel deed een goede zaak in het WK. De Duitse Red Bull-rijder finishte als derde en loopt zes punten in op de Brawns van Button en Barrichello.

Räikkönen: "Ik rijd graag in Spa"

Kimi Räikkönen (Ferrari) is tevreden met zijn eerste zege van het jaar. "We concentreerden ons al op volgend jaar, maar ik wou toch graag nog een Grote Prijs winnen", zei de 29-jarige Fin.
"Ik was zeker niet de snelste van het pak, maar toen de safety car  verdween, kon ik Fisichella meteen voorbij. Hopelijk kunnen we nog presteren in de laatste wedstrijden van het seizoen."

Räikkönen won al voor de vierde keer in Spa. "Ik rijd hier graag. Het heeft alles wat een rijder verlangt. Het is een klassiek circuit in de bossen dat op en neer gaat."

Fisichella: "Ferrari? Dat zijn geruchten"

  • Giancarlo Fisichella (tweede): "Het is een geweldig weekend geworden. De punten zijn het belangrijkste, al had ik de GP ook kunnen winnen. Ik was sneller dan Räikkönen en eindig op minder dan een seconde. Of ik naar Ferrari trek? Neen, dat zijn geruchten. Ik geniet nu eerst na en concentreer me vanaf maandag op de Grote Prijs van Italië, die ik met Force India zal rijden."
  • Sebastian Vettel (derde): "Het WK ligt nog open, het is nog niet afgelopen. Ik heb zes punten goedgemaakt op de Brawns van Button en Barrichello. Als ik nu regelmatig presteer, is alles mogelijk. Ik wil ook graag Renault bedanken. Het is goed dat we nog eens finishen na de "shit" in de voorbije wedstrijden." 

Uitslag gp van belgie

1. Kimi Räikkönen (Fin-Ferrari) in 1u23'50"995
2. Giancarlo Fisichella (Ita-Force India) op 0"939
3. Sebastian Vettel (Dui-Red Bull) 3"875
4. Robert Kubica (Pol-BMW) 9"966
5. Nick Heidfeld (Dui-BMW) 11"276
6. Heiki Kovalainen (Fin-McLaren) 32"763
7. Rubens Barrichello (Bra-Brawn) 35"461
8. Nico Rosberg (Dui-Williams) 36"208
9. Marl Webber (Aus-Red Bull) 36"959
10. Timo Glock (Dui-Toyota) 41"490
11. Adrian Sutil (Dui-Force India) 42"636
12. Sébastien Buemi (Zwi-Toro Rosso) 46"106
13. Kazuki Nakajima (Jap-Williams) 54"241
14. Luca Badoer (Ita-Ferrari) 1'42"177
Alguersuari, Button, Grosjean en Hamilton moesten opgeven na een crash. Trulli en Alonso kregen met pech te kampen.




Blog Formule 1

De V van Ve(tt)el

Met zijn 2e titel op rij komt Sebastian Vettel in een rijtje grote kampioenen terecht. F1-kenner Sammy Neyrinck typeert de jonge Duitser.

lees meer

Sporza vandaag

meer