Zagré is al enkele weken sterk aan het spurten. Ze flirtte vorige week op het BK al met de olympische limiet van 12"90. Ze won toen de 100m horden in 12"92, toen ook een Belgisch record.
"De olympische limiet blijft door mijn hoofd spoken", zei de 22-jarige atlete na het BK.
In Nijvel lukte het zaterdag dus toch voor Zagré, die enkel de Australische Sally Pearson (12"52") moest laten voorgaan. Pearson is de wereldkampioene op de 100 meter horden. Met haar scherpe chrono bleef Pearson maar net boven haar beste tijd van dit seizoen. In maart liep ze 12"49.
Eline Berings (13"87) was zesde in Nijvel. "Dit is balen. Ik knalde tegen een horde aan. Het was echt mijn dag niet, maar zulke dagen moeten er ook zijn. Ik moet aan de toekomst denken", zegt Berings.
Volgende week loopt Zagré ook op het EK in Helsinki. Daar komt ze in actie op de 100 meter horden en de 4x100 meter.
Zagré: "Mik op de finale op het EK"
Zagré liep naar een BR én de olympische limiet in het zog van wereldkampioene Pearson. "Ik ga altijd voluit, maar tegen haar lopen was een extra stimulans", vertelt Zagré.
"Het is echt geweldig dat ik de limiet voor Londen gelopen heb. Ik heb deze wedstrijd voorbereid zoals ik dat altijd doe."
"Stress had ik niet. En de omstandigheden zaten vandaag ook mee", zegt Zagré, die gecoacht wordt door voormalig hordeloper Jonathan Nsenga.
Zagré trekt nu naar het EK in Helsinki. "Op de 100 meter horden mik ik op een plaats in de finale."