Ook bolletjestrui Kohl zat aan de cera

Belga

ma 13/10/2008 - 19:20 Bernhard Kohl is tijdens de Ronde van Frankrijk betrapt op het gebruik van cera, de derde generatie van epo. De Oostenrijker van Gerolsteiner eindigde als derde in de Tour en nam de bolletjestrui mee. Silence voelt zich bedrogen.

De Oostenrijker is ondertussen al de vierde Tour-deelnemer die tegen de cera-lamp loopt. 
Belga
De Italianen Leonardo Piepoli, Riccardo Ricco en de Duitser Stefan Schumacher gingen Kohl in de Tour 2008 voor.

De 26-jarige Kohl eindigde als derde in de Ronde van Frankrijk en won er als beste klimmer de bolletjestrui.

Kohl legde positieve testen af op 3 en 15 juli, voor en tijdens de Tour dus.

Tijdens de Tour deelden ploegmaten Stefan Schumacher en Bernhard Kohl een kamer.

Op 8 september ondertekende Kohl nog een contract voor drie jaar bij Silence-Lotto.

Bij de Belgische ploeg maakte het management meteen duidelijk dat het contract zal ontbonden worden.

"Bij Silence komt hij niet binnen"

Silence-Lotto reageert boos op de positieve dopingtest van Bernhard Kohl. Hij had immers pas vorige maand een contract getekend bij Silence.
Belga
"Dit is een flinke dreun", zegt ploegmanager Marc Sergeant aan Sporza. "Wehebben veel tijd en energie in deze transfer gestoken."

"We hoopten er een sterke renner bij te hebben, maar het was allemaal verloren moeite. Jammer."

"Niks deed vermoeden dat Kohl een risicogeval was. Hij had geen afwijkende bloedwaarden. Maar de bedriegers moeten eruit. Op deze manier moeten we voortgaan in de strijd tegen doping."

"Ik voel me bedrogen, want je vertrouwt iemand die je bedriegt. Hoe is het mogelijk dat ze blijven voortdoen?"

"Bij ons komt Kohl niet binnen! Er komt een plaatsje vrij, voor de opportunisten", zegt Sergeant nog.

"Geen Belgen op lijstje van 14"

Op het WK in Varese circuleerde wel al een lijst met daarop de namen van 14 verdachte renners. Marc Segeant: "Ik heb toen ook gehoord dat Kohl daarbij was."

"Intussen waren al enkele van die namen bevestigd, maar de meeste niet. Dan hoop je dat Kohl daar niet bij is."

"Nu is die hoop de grond ingeboord. Of op die lijst nog namen van Silence stonden? Neen. Ook geen namen van Belgen."

"Hoorden de geruchten al"

"Er is maar één uitweg mogelijk", zegt ook Marc Coucke, "Het contract dat we ondertekenden wordt meteen ontbonden."

"Of we geen vermoedens hadden dat Kohl niet zuiver op de graat was? Ook wij lezen her en der dingen in de media en op het internet."
PhotoNews
"Blijkbaar moet Sebastian Lang (een andere Gerolsteiner-renner, red) gezegd hebben dat ze cera kunnen opsporen en dat bij iedereen gejuich ontstond behalve bij Schumacher."

"Kohl juichte het nieuws blijkbaar ook toe. Toch loopt hij nu tegen de lamp. De valsspelers moeten uit het peloton. We moeten de wielersport uitzuiveren", zegt Coucke.

"Ik had het veel erger gevonden als het iemand van onze ploeg was geweest, dat had veel harder aangekomen. We willen geen zeurzak in onze ploeg", zegt Coucke aan Sporza.

"Misschien moeten de renners al het geld dat ze verdienen tijdens hun carrière opsparen en dan pas uitbetaald krijgen na hun loopbaan, als die zuiver was."