Nederland walst door de WK-voorronde

Belga

wo 01/04/2009 - 23:53 Nederland legt een foutloos parcours af in de WK-voorronde. Oranje heeft Macedonië makkelijk ingeblikt en scoort 15 op 15 punten. Ook Engeland, Duitsland en Frankrijk wonnen.

Nederland - Macedonië
4-0
Het Oranjelegioen mag stilaan zijn tickets voor Zuid-Afrika al gaan boeken, want Nederland heeft nog na amper vijf matchen nog maar één puntje nodig.
AP
De Macedoniërs bleken geen partij te zijn voor Nederland in Amsterdam. Voor de rust lagen ze al tegen het canvas.

Na dribbelwerk gaf Robben Kuijt de eerste van de avond aan. Tien minuten later scoorde Huntelaar de 2-0 met een stiftbal (foto).

Nog voor de rust maakte Kuijt de 3-0. Hij bleef rustig en plaatste de bal knap in de verste hoek. Invaller Van der Vaart legde de eindstand vast in de slotminuten.

Zuid-Afrika lonkt voor bondscoach Bert van Marwijk.

Uitslagen en stand in groep 9

Engeland - Oekraïne 2-1

Ook de Engelsen hebben nog geen steek laten vallen in hun kwalificatiegroep. Tegen Oekraïne werd hun hachje wel gered door een late goal van Terry.

Engeland domineerde de hele match op Wembley en kwam verdiend op voorsprong via Crouch. Maar in de tweede helft maakte de ingevallen Sjevtsjenko toch weer gelijk.

Puntenverlies leek onafwendbaar, tot Terry in de 85e minuut van dichtbij kon scoren.

Uitslagen en stand in groep 6

Frankrijk - Litouwen 1-0

Litouwen is dé verrassing in groep 7 en ook Frankrijk had zijn handen vol met de Balten. De Fransen beten hun tanden stuk op de Litouwse muur.

Een keer vond Frankrijk toch een gaatje. Ribéry werkte een voorzet van Gignac binnen.

Uitslagen en stand in groep 7

Polen - San Marino 10-0

Acht jaar geleden slaagde België erin thuis tegen San Marino tien keer te scoren. De Polen deden dit huzarenstukje over, met dank aan een trefzekere Smolarek.

De spits van Santander nam de arme San Marino-doelman vier keer te grazen. "Ik ben blij, want dat toont hoe belangrijk ik ben", zei Smolarek.

Uitslagen en stand in groep 3

Wales - Duitsland 0-2

Duitsland heeft zijn vierpuntenkloof op Rusland kunnen behouden.

Wales was op papier een gevaarlijke tegenstander, maar Duitsland zat na een heerlijke goal van Ballack al na elf minuten in een zetel.

De Welshmen claimden nog een penalty, maar kort na de rust mochten de boeken toe. Een voorzet van Gomez ging via Williams binnen.

Uitslagen en stand in groep 4

Italië - Ierland 1-1

De wedstrijd kon niet slechter beginnen voor de Italianen. Pazzini mocht na drie minuten al weer naar de kleedkamer met rood na een elleboogstoot.

Toch kwam Italië niet veel later op voorsprong. Iaquinta gleed een pass van Grosso binnen.

De Italianen hielden zich krampachtig vast aan hun 1-0, maar in de 89e minuut ging het toch fout. Keane bedierf de pret.

Uitslagen en stand in groep 8