"Zijn overstap naar de teamboten (Maeyens probeerde het afgelopen jaar in de dubbeltwee en dubbelvier, red) heeft Tim blijkbaar geen parten gespeeld", zegt topsportcoördinator roeien William Defraigne. "Het zal zijn zinnen verzet hebben."
"Tim heeft het op dit WK al schitterend gedaan met zijn snelste tijd van allen in de herkansingen. Het is duidelijk dat hij zijn plaats in de wereldtop van de skiff opnieuw heeft ingenomen."
"Het is wel een verrassing dat Maeyens nu al zo goed is", zegt Defraigne. "Na zes weken doet hij mee met de besten, dat bewijst nog eens over hoeveel wilskracht en talent die jongen beschikt."
Het doel van Maeyens is Londen 2012. Na zijn vierde plaatsen op de Spelen van 2008 en het WK mikt hij daar op het podium. "Als Tim in Londen de finale haalt, is hij de eerste Belg die op drie Olympische Spelen de finale roeit. Ook in de internationale skiffwereld komt dit zelden voor."
"Maar een medaille is momenteel geen obsessie, want dat zou meer nadelen dan voordelen hebben", besluit Defraigne.