Titelverdediger moet koffers pakken op WK rugby

zo 09/10/2011 - 11:44 Titelverdediger Zuid-Afrika is uitgeschakeld op het WK rugby. In de kwartfinales verloor de uittredende wereldkampioen met 11-9 van Australië. Nieuw-Zeeland wipte Argentinië.

rugby

Bekijk ook:
  • Foto's van het WK rugby

De wedstrijd tussen Zuid-Afrika en Australië werd aangekondigd als een finale "avant-la-lettre", maar kon de hoge verwachtingen maar zelden inlossen door het gebrek aan ritme en de vele fouten. Met een ijzersterke verdediging en een beslissende penalty in de slotfase pakte Australië de winst.

Belga

Na de wedstrijd kondigden de coach en de aanvoerder van Zuid-Afrika hun afscheid aan. Coach De Villiers leidde de Springboks sinds 2008. "Er is een moment om te vertrekken. Ik denk dat de reis voor mij voorbij is", sprak hij.

Aanvoerder John Smit zat in de put na de uitschakeling. "Dit is een tragische manier om te eindigen. Ik ben er kapot van. Het is het einde van een hoofdstuk. Maar ik ben erg trots dat ik een Springbok ben geweest", zei Smit.

In de halve finales neemt Australië het op tegen aartsrivaal Nieuw-Zeeland. De All Blacks klopten Argentinië vlot met 33-10.





Sotsji 2014

Eén jaar voor de Winterspelen in Sotsji van start gaan, was Maarten Vangramberen er voor Sporza om een kijkje te nemen.

bekijk het resultaat

Sporza vandaag

meer

Olympische minigames

Kleiduifschieten, 110m horden, boogschieten, verspringen, zwemmen en tafeltennis. Test uw atletisch spelvermogen met deze London 2012 minigames.

Op naar de minigames

fans van Sporza